EIT Digital KIC EU 2018
Időtartam:
2018.01.01 - 2018.12.31
Leírás:

.Az EIT Digital az Európai Unió Európai Innovációs és Technológiai Intézetének (European Institute of Innovation and Technology, EIT) tudás- és innovációs közössége (Knowledge and Innovation Communities, KIC). A közösségben 9 országból Berlin, Budapest, Eindhoven, Helsinki, London, Madrid, Párizs, Stockholm és Trento alkot 2017 óta  egy-egy úgynevezett teljes jogú csomópontot, amely központokhoz számos más város, nagyszámú ipari partner és egyetem is kapcsolódik. Az EIT szervezetének általában, ezen belül pedig az EIT Digital-nek is alapelve az európai innovációt erősítése érdekévben az oktatás, a kutatás és az üzleti gondolkodás, az úgynevezett "tudásháromszög" kialakítása és fejlesztése. A budapesti csomópontban a BME 2012 óta vesz részt, részben a vállalkozási képességeket is fejlesztő PhD és MSc képzésekkel, részben pedig innovációs projektekkel. Az MSc oktatásban a BME más intézményekkel közösen a Digital Media Technology és az Embedded Systems programokban ad ki kettős diplomát, és oktatói részt vesznek az ELTE által folytatott Security & Privacy program oktatásában, a PhD képzésben pedig a BME az elsők között volt az úgynevezett ipari EIT Digital PhD program indításában. Az innovációs programokban meghatározóak a BME Crysys Lab kritikus infrastruktúrák védelme témakörben elért eredményei.

BME résztvevők:
.VIK HIT, VIK TMIT, VIK MIT, VIK AUT
BME szerepe:
A projekt menedzsment feladatainak ellátása a projekt sikeres megvalósítása érdekében.
EIT tevékenység:
Projektmenedzsment: pénzügyi és szakmai koordináció
Külső résztvevők:
ELTE
EIT kontakt:
Dr. Jereb László (jerebl@eit.bme.hu)